Dejte si záležet na pravidelném monitoringu

Pečlivý monitoring bazénové vody je nesmírně důležitý. Pouze díky němu se dozvíte, zdali je voda, ve které trávíte vy a vaše rodina svůj volný čas, dostatečně kvalitní, bezpečná a zdravotně nezávadná. Rozhodně se totiž nechcete koupat ve vodě, ve které jsou přemnožené bakterie, která je příliš tvrdá, nedostatečně desinfikovaná https://www.parfemy-elnino.cz/testery-parfemu/ a tak dále. Existuje spousta ukazatelů, které vám napoví, zdali je všechno v pořádku. Změřte tedy všechny potřebné hodnoty prostřednictvím přesných testerů https://www.chlorito.cz/prouzkove-testery, které vám poskytnou odpovědi na vaše otázky týkající se kvality vody.
vila s bazénem
Co vše lze otestovat?
Určitě vás zajímá, jaké všechny parametry máte možnost zjistit prostřednictvím domácího testování svépomocí. Je toho poměrně hodně, nejčastěji majitele bazénu zajímá však koncentrace aktivního chloru. Proč právě tento parametr? Chlor je totiž nesmírně důležitou součástí vody, která se stará o její dezinfekci. Pokud chcete zamezit tvorbě nežádoucích mikroorganismů, tak je koncentrace chloru zcela klíčová.

Dalším parametrem, který vás může zajímat, je tvrdost vody. Ta je dána zejména přítomností dvou typů iontů, a to vápenatých a hořečnatých. Dále si můžete ověřit koncentrace mědi anebo třeba aktivního kyslíku.
dítě pod vodou

Tester, který by ve vaší domácnosti rozhodně chybět neměl, se týká pH. Je nezbytné měřit pravidelně hodnoty pH, protože právě tato hodnota je zcela zásadní pro zdravé a bezpečné koupání. Přespříliš zásadité nebo kyselé hodnoty by se totiž mohli zapříčinit o poničení kovových součástí bazénu, respektive o jejich korozi. Nemluvě o tom, že citlivější jedinci, zejména děti, by mohly trpět na dráždění kůže a jiné kožní potíže. Není radno si zahrávat s tak důležitým faktorem, jako je pH, proto jej raději pravidelně kontrolujte.

Koncentrace aktivního kyslíku
Koncentrace aktivního chloru
pH vody
tvrdost vody, koncentrace mědi a mnoho dalších…