Dřevěné počítadlo, věrný pomocník při učení

Určitě si každý vzpomene na pomůcku, kterou mělo každé dítě na prvním stupni naprosto povinně a pomáhalo při řešení základního sčítání a odčítání i při složitějších slovních úlohách. Možná nám toto dřevěné počítadlo i dnes slouží jako dekorace, je dnes považováno už spíše za retro pomůcku. Přesto dětem usnadňuje vstup do matematiky a snadnější pochopení základních principů v počtech.
Jestliže tuto dekoraci doma nemáte a máte malé děti, je jistě vhodné jim tuto pomůcku pořídit, ze začátku poslouží jako hračka a později vzdělávací pomůcka. V podstatě se dá využít od velmi útlého věku. Díky dřevěné konstrukci ho jen tak něco nezničí.dřevěné počítadlo
Batolata
Budete se divit, ale už malé batolátko, zhruba od půl roku si tuto hračku oblíbí. Za prvé se mu jistě zalíbí barevné zpracování, takže na první pohled zaujme a za druhé si na něm může trénovat svou jemnou motoriku, při posouvání kuliček z jedné strany na druhou.
Větší batolata
Jak dětičky rostou, jemná motorika se jim zlepšuje, ale neustále takto pomůcku využijí. Pokud jsou děti zvídavé, je možné začít s počítadlem i vzdělávat. A to formou rozlišování barev. Můžou ukazovat na jednotlivé barvy nebo zvolte metodu kombinace procvičení barev a jemné motoriky, například „posuň červenou kuličku“.pěnová čísla
Předškoláci
Rozmluvené zvědavé dítě, se rádo učí počítat. Tady je skvělá příležitost, na které se mohou učením zabývat. Samozřejmě není nutné dítě do počítání nutit, ale ve většině případů touha po vědění přijde většinou ještě před nástupem do první třídy.
Školáci
Dřevěné počítadlo poslouží jako věrný pomocník při pochopení jednoduchých a složitých úloh. Na této pomůcce můžete skvěle ilustrovat nepochopené matematické úlohy.

A nám dospělým připomene naše dětství a můžeme si ho vystavit jako skvělou retro dekoraci. Jedná se o další nesmrtelnou hračku a pomůcku, která je používaná a nejspíše ještě bude používaná po mnoho generací.