Low carb dietou k vysněné postavě!

Léto a plavková sezona se pomalým, ale jistým tempem blíží a Vy jste ještě nepřišli na způsob, jak dosáhnout Vaší vysněné postavy? Teď je ten pravý čas začít! Slyšeli jste už o low carb dietě? V čem její kouzlo spočívá a jak to, že výsledky se dostaví opravdu každému? Pojďme spolu zjistit víc.

Pojem „low carb“

Volně přeloženo z angličtiny „low carb“ znamená „málo sacharidů“. Z tohoto překladu tedy jasně vyplývá, že dieta je založena na minimálním příjmu sacharidů. Díky tomu pak tělo začne využívat Vaše tukové zásoby jako nový zdroj energie, čímž dochází ke spalování těchto tuků a následné hubnutí. Velkou výhodou je také to, že při této dietě nedochází ke klasickým pocitům únavy, ospalosti a nedostatkům energie. Ptáte se, jak je to možné? Během low carb diety se tělo nachází ve stavu ketózy. Jednoduše vysvětleno, krev obsahuje vetší množství ketolátek, které tělu dodávají energii.

vysněná postava

Co by tedy Váš jídelníček měl obsahovat?

Základem Vaší stravy by měly být zaručeně bílkoviny, kam patří mléčné výrobky (mléko, sýry, jogurty apod.), vajíčka a hlavně maso. Nejvíce bílkovin se nachází v kuřecím a krůtím mase, a dále v rybím, nejvíce jich obsahuje tuňák či losos. Velký obsah bílkovin se nachází i v některých druzích zeleniny, jako je například brokolice, listový špenát, kapusta, čínské zelí nebo chřest.

Co by Váš jídelníček rozhodně neměl obsahovat?

Vynechat byste se měli zkrátka všechny potravinám s velkým obsahem sacharidů. Jedná se tedy o pečivo, rýži, těstoviny, luštěniny a všechna sladká jídla a cukrovinky. Také byste se měli vyhýbat některým druhům ovoce (datle, banány, fíky, mango apod.) a zeleniny (brambory, mrkev, paprika apod.)

low carb dieta

V dnešní době je low carb dieta tak oblíbená, že jsou na trhu dostupné skoro všechny druhy potravin s nízkým obsahem sacharidů (např. low carb těstoviny), nebo dokonce si můžete koupit low carb hotová jídla na celý týden, pokud třeba nestíháte kvůli práci vařit. Tak hurá do toho a těšíme se na výsledky!