Výbava pro zimní miminko

Příroda si nevybírá a proto i početí a následný porod často neprobíhá dle našich představ v námi zvolenou dobu. Pokud čekáte miminko na zimu, pak nezoufejte, má to i své výhody, avšak chce to připravit se dopředu. Co všechno budete potřebovat?

  1. Oblečení

Kojenecké oblečení Kojeneckeobleceni je základ. Budete ho potřebovat poměrně hodně, především pokud nemáte sušičku. Zaměřte se především na oblečení, které má dlouhý rukáv. V zimě totiž u malého miminka krátké rukávy příliš nevyužijete. Důležitá je také dostatečně teplá zimní kombinéza. Tu využijete, především pokud budete potřebovat miminko vytáhnout z kočáru a venku bude chladno. Hodit se vám budou také teplé čepičky a ponožky pro miminko, aby mu nebylo chladno.

miminko

  1. Výbava do kočárku

Kočárek budete mít nejspíše klasický s hlubokou korbou. V té je dítko schované před nepřízní počasí, takže je pro miminko opravdu ideální. Do hlubokého kočárku budete potřebovat pořádně teplý fusak. Do nížin postačí klasický, v horách si klidně připlaťte za fusak s merino vlnou, která opravdu skvěle zahřeje a vaše dítě bude vždy v teple. Stejně tak můžete pořídit ještě teplou deku, která může sloužit jako další zateplovací vrstva v případě, že se vám bude zdát, že je dítěti zima.

miminko s dudlíkem

  1. Kosmetika

V zimě nejsou vhodné hydratační krémy a tělová mléka. Ty mohou na pleti zamrzat. Obličej dítěte je nutné chránit i v zimě a proto je dobré pořídit si na to správnou kosmetiku. Zvolte takzvané cold krémy, které jsou určeny k ochraně citlivé pokožky v zimě a v mrazu.

Ať čekáte zimní či letní miminko, většina věcí co budete potřebovat je naprosto stejná. Moc rozdílů nenajdete. Pokud nevíte co pořídit pro miminko, které se má narodit v přechodovém období, pak počítejte s tím, že budete prostě věci dokupovat v průběhu sezóny podle aktuálního počasí, které může být dost nevyzpytatelné.