Ideální nejen do veder

Chcete-li mít doma i během veder dostatečně příjemné prostředí, ve kterém se neustále nepotíte, bude nejlepší pořídit si kvalitní klimatizaci.

Ideální nejen do veder

Lidé obecně nemají příliš rádi zimu. A to jak kvůli tomu, že se brzy stmívá a venku je prostě celou dobu hnusně, tak i kvůli velkému chladu. Lidé obecně mají rádi léto. A přitom v tomto ročním období přicházejí extrémy z druhé strany. Trávníky a zeleň obecně je seschlá a neživotná a venku panuje vedro až k zalknutí. To rozhodně není také dobře. Před zimou se dá alespoň dobře skrýt, ale uchránit se před tropickými teplotami zase tak jednoduché není. Pravidelné pití vody nebo jiných čirých nápojů dokáže uchránit tělo před hydratací, ale nedokáže ho ochladit na takovou míru, jak by si to asi člověk představoval.

Stropní větrák

Ovšem i proti takovému počasí existuje efektivní proti zbraň a můžete si ji pořídit domů. Má podobu klimatizace praha a je velice efektivní. Je to v podstatě jediné racionální řešení tohoto typu problému. Všechno ostatní je daleko horší.

Cena není kdovíjak velká

Vzhledem k tomu, že nejsme v USA ani nikde v Bangladéši, většina českých rodin klimatizaci prostě nemá. Obvykle se jim totiž nechce zbytečně vydávat tak velké peníze za trochu lepší větrák. Ovšem oba argumenty jsou postavené na hlavu. Cena již dávno není tak vysoká, jako kdysi. Dnes se dá pořídit klimatizace domů za velice slušné peníze a nemusíte na ni šetřit několik let. Samozřejmě, že záleží na tom, jaký model si vyberete. Ovšem i levnější typy jsou vysoce efektivní a dokáží vzduch v místnosti ochladit na přijatelnou úroveň.

Větrák

Mnohem lepší než větrák

A co se týče srovnání s větrákem, tam je to také celkem jasné. Ano, větrák dokáže rozvířit vzduch do takové míry, že budete s jeho teplotou dokonale spokojeni. K takovému efektu ale potřebujete dost velký větrák, a i ten bude pravděpodobně dost malý na to, aby zvládl ochladit celou místnost. Navíc větráky s vířivým vzduchem roznášejí po okolí také rozličné drobné částice typu prach, což může být nepříjemné i pro zdravého člověka, natož pak pro jedince, který trpí sennou rýmou nebo jiným obdobným druhem alergie.