Tištěné příběhy pro milovníky zvířat

Milujete zvířata, a také si rádi přečtete nějaký ten hezký příběh? Pak byste měli dát šanci těmto knihám.

Kocour Bob

Chcete si přečíst krásný a dojemný příběh, který je navíc podle skutečnosti, napsaný nejlepším přítelem kocoura Boba?

James Bowen je bývalý narkoman, který se snaží hlavně přežít, a na živobytí si vydělává hraním na kytaru a zpěvem na ulici. Většinu času žije ze dne na den, a žije v bytě pro sociálně slabší. Jeho život za moc nestojí, s rodiči si nerozumí, a na vše je sám. Pak jednoho dne potká osobnost, v podobě zrzavého kocoura, který se tak nějak rozhodne, že se k němu nastěhuje.

listy knihy

Nejprve mu Bob dělá společnost jen doma, pak se však rozhodne, že se k němu přidá při jeho vystoupeních, a James brzy zjistí, že díky Bobovi se mu začíná dařit mnohem lépe. Všichni totiž Boba milují. Nádherný příběh o síle přátelství kocoura a muže, se proslavil nejprve díky příspěvkům na sociálních sítích, které zveřejňovali lidé, kteří si toto zvláštní duo zamilovali. Později pak dostal James i nabídku na knihu, a pak na další. Z bezdomovce a toulavého kocoura se tak brzy staly celebrity, o nichž byl natočen i krásný film. 

chundelatá kočka

Přej mi domov

Když se Kara, mladá žena, vydala na cestu bez cíle, netušila, že na ní potká toulavého psa, který stejně jako ona, hledá útěchu a naději. Ačkoliv se Kara snaží onu němou tvář ignorovat, srdce jí nedovolí zvíře opustit, a tak se z nich brzy stávají parťáci na cestách. Brzy však nepřízeň osudu dovede tyto dva na scestí, a je na ní aby rozhodla, zda dopřeje domov alespoň onomu nebohému zvířeti, i za cenu, že jej bude muset navždy opustit.

Na kočičí svědomí

Tato kniha od české autorky je skvělým oddechovým čtením, které však rozhodně nebude nudit. Beáta v životě nenalézá to, čemu se říká láska a štěstí, avšak nelze říct, že by trpěla v neštěstí. Když však na ulici nalezne v chladném zimním dni pohublé kotě, začne se její život ubírat jiným směrem. Možná si zvíře nikdy nepřála, ale najednou si život bez něj nedovede představit. A přestože kotě umí tropit spoustu lumpáren, nedovedla by si představit lepšího přítele, zvlášť, když se její nová kočičí kamarádka vyzná v lidech, především pak v mužích.