Stěhování na podzim je výhodnější, než kdy jindy

Levné stěhování v Liberci v podzimních měsících se vyrovná pouze jarní období, a to ne ještě ve všech aspektech. Proč je stěhování na podzim výhodnější?

Na jaře a v létě vás to láká ven – podzim je období, kdy trávíme více času doma, venku je už poměrně chladno a příliš nás to nebude lákat na delší výlety. To se hodí právě pro přestěhování, protože nebudete litovat toho, že musíte vybalovat věci z krabic nebo je do krabic balit, když byste v tuto dobu mohli být někde na projížďce v lese nebo u přehrady či na koupališti.

horský hotel Ještěd u Liberce

„Kulový blesk“ – pravděpodobně budete znát tento film, je to snad ten nejznámější titul, který se do detailů zabývá tématikou stěhování. Ale pamatujete si, kdy se ta „největší akce v dějinách stěhování“ vlastně uskutečnila? Měla proběhnout v době mezi 15. a 21. zářím (v roce natáčení 1978), což lze vydedukovat z termínu svatby paní Opatrné s panem Flígrem. A všimněte si, že se nikdo nezabýval odklízením sněhu nebo neustálým ochlazováním ve sprše a pitím hektolitrů vody v letním vedru. Stěhování probíhalo za ideálního počasí.

balení věcí před stěhováním

V létě horko, v zimě zima – možná, že si tvůrci filmu uvědomili, že právě časný podzim či „Babí léto“ skýtá optimální teploty ovzduší, kdy se nikdo příliš nepotí a nemusí venku pobíhat v plavkách, anebo naopak v zimě se neustále svlékat a oblékat do zimní bundy a teplých bot a případně odklízet sníh nebo čelit námraze a sypat chodník pískem, popelem nebo solí. Na podzim odpadají tyto zbytečné starosti a také se cítíte lépe, protože jste více v pohybu a mrazivé či naopak velmi teplé počasí je pro fyzickou námahu tohoto druhu spíše otravné.

Není příliš brzy tma nebo dlouho světlo – když se stěhujete v létě, letní soumrak vás ráno vytáhne z postele už kolem páté hodiny a vidět je až dlouho do noci, takže toho moc nenaspíte, a spánek je pro stěhovací martyrium velmi důležitý. V zimě je zas brzy tma a to naopak příliš unavuje a chce se vám spát velmi brzy, dopujete se kávou, a to není ideální řešení. Na podzim a na jaře, v období rovnodennosti, je den zhruba stejně dlouhý, jako noc, a to je optimální.