Raději penzion nebo hotel?

Každý dáváme přednost něčemu trochu jinému. Někdo si jede na dovolenou odpočinout a nechce se o nic starat. Žádné vaření, žádné praní, žádný úklid. Dá pak přednost all-inklusive pobytům, kde je o něj od rána do večera postaráno a jeho jedinou starostí je zajít si ve správnou dobu na jídlo a přemístit se pak k bazénu nebo na pláž, případně vybrat nějaký ten fakultativní výlet. Někdo zase touží po dobrodružství, chce  být nezávislý a stranou od lidí a vybírá si samoty, kde není v dohledu několika set metrů žádné jiné stavení. Je to opravdu různorodé a naše představy a požadavky se často také mění s věkem a s tím, jak nám přibývají potomci.
turistický komplex.jpg

Kde se tedy můžeme ubytovat

·         Stan
Pro ty nejméně náročné dobrodružné povahy. Pod stanem si dobře proklepnete i nového partnera, zažijete dost romantiky a v kempu se také snadno seznámíte s dalšími lidmi, děti si najdou kamarády a zažijete dost legrace. A také ušetříte. Pořizovací cena není závratná a vydrží vám mnoho let. V některých kempech si ho můžete vybavený i pronajmout.
·         Obytný přívěs
O něco pohodlnější, hlavně za deštivého počasí, než stan. Můžete mít vlastní a procestovat s ním Čechy a Evropu, klidně každý den na jiném místě. Nebo si pronajmete nějaký v kempu, bývají poměrně slušně vybavené a pro rodinu je to ideální ubytování.
·         Bungalov
Může být luxusní nebo obyčejný. Narazíte na ně jak v kempech, třeba u ZOO, tak na mořském břehu. Mívá prostornou terasu, pěkný výhled a dostatek prostoru pro rodinu nebo partu přátel.
·         Chata, chalupa
Často vybírané ubytování v Čechách, ale i v zahraničí. Pokud máme více dětí nebo nás cestuje víc najednou, máme pak dostatek soukromí, možnost si uvařit, k dispozici zahradu a děti tak mají výběh a zároveň je máme pod kontrolou.
rybářská chata.jpg
·         Penzion
Můžete si pronajmout pokoj nebo apartmán, se stravováním nebo bez něj.
·         Hotel
Kdo touží po větší společnosti, pravidelném úklidu a dalších doplňkových službách, zvolí tuto možnost.
·         A další
Můžete bydlet klidně na zámku nebo ve zřícenině hradu, v apartmánech v bytových domech nebo vilách a vůbec. Je toho hodně.