Problémy jsou i v podnikání

I když už jsme si u nás na soukromé podnikatele a firmy dávno zvykli a vesměs jsme tomu začali i aspoň povrchně rozumět, dodnes žijí mnozí z nás ve falešných iluzích, že se soukromníkům žije vždycky dokonale. Kolik jenom našinců si stále ještě myslí, že jsou podnikatelé šťastlivci, jimž se peníze jenom hrnou, kolik z nás žije v mylném domnění, že podnikatelé neví, co to je finanční tíseň nebo dokonce bída!

poškozená mince

Ale to jsou představy, jež neodpovídají realitě. Jistě, najdou se i podnikatelé, kteří slavili úspěchy už i v počátcích svého podnikání a nikdy nepoznali skutečné těžkosti, ale to není ani zdaleka pravidlem. Mnoho ze soukromníků už naopak ekonomické potíže poznalo, a i ti, kteří se jim doposud uměli vyhnout, by mohli jednoho dne narazit na neřešitelnou situaci. Protože v podnikání nerozhoduje o jeho kvalitách jenom ten podnikající sám, na tom se mohou podepsat dokonce i mnohé vnější a na podnikateli samotném nezávislé vlivy. A ty nemusí působit jenom pozitivně.

A co je záhodno udělat, když někdo neúspěšně podniká, ale přesto s tím nechce rezignovaně skončit? Co má udělat ten, kdo se už vlastními silami neudrží nad vodou a nevydělává si ani na obživu, ani na udržování svého podniku v chodu?

peníze eura

Dá se podniknout ledacos. Ale často to vyžaduje v první řadě sehnání dalších peněz. A pokud se tyto zrovna nedají vydělat, je dobře, že si je může kdejaký podnikatel aspoň půjčit.

Ovšem peníze si může samozřejmě půjčit jenom ten soukromník, který dokáže poskytovatele ideální půjčky přesvědčit o svojí bonitě. Jenom ten, kdo dokáže dostatečně zaručit, že půjčené peníze splatí, má totiž naději na jejich získání.

A kde se prokazuje bonita snadno i v případě podnikatelů, kteří nejsou dokonalí? V takovém případě se dá vřele doporučit hypotéka pro podnikatele https://www.fahd.cz/hypoteka-pro-podnikatele/, kterou si může vzít u nebankovní společnosti každý, kdo se za ni dokáže zaručit svým nemovitým majetkem. A to je případ i mnoha podnikatelů, kteří jsou pomalu v koncích.