Malá, ale praktická

Udělat z malého kamrlíku velký byt se vám asi nikdy nepodaří, alespoň ne bez nutnosti bourat stěny, ale trochu si své bydlení nafouknout přeci jen můžete. Stačí si jen pořídit nábytek, který bude nejen vkusný, ale zároveň i daleko praktičtější než ten dosavadní. Řeč je o rozkládacích pohovkách, které jsou čím dál tím více populárnější. Lví podíl na tom má nejen jejich užitečnost, ale zároveň i cena. Ta se ve většině případů pohybuje, níž než u standardně velkých gaučů, které jsou dražší a také zabírají daleko více místa. Navíc se dají efektivně používat pouze jedním způsobem.
pohovka na čtění
Na běžný typ gauče si můžete nejen sednou, ale samozřejmě také lehnout. Dát si takto občas pár minut šlofíka po dobrém obědě není nic špatného, ale v případě, že ho budete používat i ke spaní v noci, brzy zjistíte, že vaše záda nejsou s vaším rozhodnutím příliš spokojená. Spaní na normálních modelech pohovek rozhodně nedoporučují jak lékaři, tak i fyzioterapeuti. Takto si totiž můžete snadno vytvořit různé svalové nerovnováhy, které budete jen velice těžce dávat zpátky do pořádku. Rozkládací pohovka sice poskytuje méně místa k sezení, ale po svém rozložení může klidně nahradit manželskou postel, kterou můžete věnovat příbuzným nebo prostě vyhodit. Ušetříte tak spoustu místa.
kožené pohovky
Rozkládací pohovky nejenže nabízejí možnost se pohodlně vyspat, ale také i úložný prostor navíc. Ten se dá využít všelijak. Většina lidí v něm má však schované deky, polštáře nebo povlečení. Velikost úložiště se liší sedačka od sedačky. V případě, že bydlíte ve velkém bytě a jste na svou postel už docela zvyklí, můžete rozkládací pohovku použít například na vaší chatě. Jedná se ale i o vhodný typ vybavení do vaší firemní kanceláře. Když se vám navalí práce a vy budete muset pracovat i v noci, můžete se pak uložit právě na pohovku.