Jak najít letní brigádu

Každý student střední školy už se na tuto otázku sám sebe zeptal už tisíckrát, ovšem hledání není tak jednoduché. Pokud vám již bylo 18 let, pak je pro vás výběr mnohem jednodušší, protože máte větší výběr, ale pokud vám 18 let ještě nebylo, potom to pro vás může být pořádný oříšek. Když už se něco podaří najít, nikdy nevíte, jestli přijmou právě vás a jestli vůbec budete dostatečně schopni plnit vše, k čemu jste se upsali.
bruneta s úsměvem.jpg
Nemeškejte!
Pokud opravdu chcete přes léto pracovat, a ne si jenom válet šunky, pak rozhodně nečekejte s výběrem na poslední chvíli, protože skoro vše již bude rozebrané lidmi, kteří na rozdíl od vás na nic nečekali. Ideální je si brigádu vybírat klidně už na začátku jara. Většina větších podniků v tuto dobu už přijímá brigádníky na léto a je vysoká šance, že nebudete s nikým muset soupeřit, abyste to místo dostali. A když už máte podepsanou smlouvu, tak máte vlastně vyhráno.
Zručnost
Musíte se také pořádně zamyslet nad tím, co vám jde a co byste rádi dělali. Samozřejmě ne vždy se vám podaří získat přesně práci, kterou chcete, to ale neznamená, že by vás neměla aspoň trochu bavit. Nesmíte si zvolit práci, která je na vás moc náročná, protože jednak byste měli pořád problémy, byly ve stresu a mohla by nastat situace, kdy byste nebyl k užitku, ale doslova byste byl přítěž. Radši si tedy dvakrát promyslete, co je náplní práce, než jí přijmete.
brýlatý mladík.jpg
Vytrvalost
Určitě nastanou momenty, kdy vás to nebude bavit a budete se na to chtít vykašlat, to ale nedělejte. Uvědomte si, že po studiích na vás čeká život, kdy budete do práce chodit každý den, abyste mohl žít. Zkuste tedy využít toho, že máte šanci si vyzkoušet, jak taková práce vypadá, jestli by vás v životě bavilo se ubírat tímto směrem a podobně, protože všechny zkušenosti, ať už dobré nebo špatné nás posouvají a pomáhají nám se rozhodovat.