Jak na výběr náušnic

Náušnice nosí lidé od pradávna. Nejstarší zmínky o nich jsou přes pět tisíc let staré!

Tehdy byly výsadou nejbohatších a nejvýše postavených jedinců sociálních skupin, nosili je vládci. Už tehdy věděli, jak ozdobit svůj obličej a nejsnáze poukázat na to, jak jsou významní a bohatí. Náušnice se kromě postavení později používaly například i k odlišení kmenové příslušnosti nebo povolání. Tradice nosit nosit náušnice přetrvala a její trvání je důkazem toho, jak důležitý druh šperku to je.

Když pomineme jiné možné ozdoby obličeje, například piercing (který stále není tak běžný a ne každý se pro něj rozhodne), jsou náušnice nejblíže našim očím a rtům a tedy nejblíže očnímu kontaktu. Když s někým hovoříme, máme je neustále v zorném poli. Je proto velmi důležité, abychom jim přikládali velký význam.

náušnice na obrazu

Jak se ale snadno orientovat v množství tvarů, rozměrů, materiálů a typů závěsů a zapínání? Které se nejlépe hodí k jakému tvaru obličeje? Móda se také rychle mění a co se nosilo před několika lety je už dávno zapomenuto na dně šperkovnice.

Propichování uší pro náušnice je nejen u nás, v západní kultuře, běžné. Kdo nemá dírky záhy po narození, může si je nechat propíchnout či nastřelit později. Tyto služby jsou běžně dostupné. A ten, kdo náušnice nosí má doma jistě několik párů náušnic. Schválně, kolik jich máte doma vy?

náušnice z profilu

Co kdyby ale existovaly jedny, ty nejdokonalejší, které budou nadčasové a překonají výkyvy vrtkavé módy. Takové, ke kterým se budete vracet, pokud je vůbec budete sundávat. Takové, které podtrhnou vaši osobnost, protože jste se sami zapojili do toho, jak budou vypadat, za jakého budou materiálu a jakými kameny budou případně ozdobeny…

Máte možnost takové vlastnit. Kontaktujte autorku šperků Adélu Vomáčkovou na jejích stránkách s originálním náušnicemi https://www.adelvomack.com/sperky/. Ráda vám poradí s výběrem a zrealizuje váš sen na vaše uši.