Dopřejte si příjemné koupání ve venkovním bazénu po celý rok

Ruku na srdce, kdo by nechtěl mít u svého domu bazén? Je to svým způsobem samozřejmě luxus, jeho provoz stojí ročně dost peněz, ale kdo na to má, určitě stojí za to, aby si dopřál celoroční relax, který je spojený se sportem, osvěžením a zábavou.


Pokud plánujete nebo jste si už pořídili venkovní bazén, určitě ho chcete využívat i mimo letní sezónu. Vývoj ve výrobě bazénů jde rychle dopředu a s ním mnoho nových vymožeností. Zvlášť bazény vyrobené ve vyšších kategoriích vynikají svými přednostmi. Bazén můžete umístnit i na malém pozemku a navíc budete mít menší starost o bezchybnou vodu po celý rok. Aby voda byla stále perfektní, čistá a průzračná, co nejméně s použitím chemie. Používají se solné roztoky a UV lampy, které pomáhají snížit spotřebu chlóru až o 80%. To je velmi velká výhoda. Důležité informace s nabídkou, jak si zajistit bezchybnou vodu bez chemie si můžete přečíst na


čištění bazénu


o Koupání téměř po celý rok si můžete užívat tak, že si venkovní bazén zastřešte termokrytem.


Toto zastřešení vám perfektně sníží energetické ztráty a zároveň budete mít ochráněný bazén před nečistotami. Pokud bude i v chladných měsících svítit slunce, voda se díky zastřešení ohřeje a přes noc se únik tepla minimalizuje. Zastřešení bazénu může být i uzamykatelné.


 


o Ohřev vody si můžete zajistit s velkou úsporou tepelným čerpadlem.


Další možností k ohřevu vody s využitím energie ze slunečních paprsků je pomocí solárních panelů s elektrickým čerpadlem. Tento systém je sice pohodlný, ale není levný. Nemusí být tak efektivní, jako tepelné čerpadlo. Ve dnech, kdy bude málo slunečních paprsků, a vy čerpadlo nevypnete, voda se vám citelně ochladí.


luxusní dům


 


o V podzimních a zimních měsících máte možnost si svůj vysněný bazén nechat levně zastřešit. Firmy nabízejí zastřešení bazénu až o 50 % levněji. Stojí zato využít tuto možnost.