Proč si pořídit brýle proti modrému světlu

Míváte často unavené a podrážděné oči? Pracujete denně na počítači nebo často sledujete mobil nebo televizní obrazovku? Možná právě zářící světlo z těchto všech obrazovek vám nedělá dobře. Co s tím ale máte dělat, pokud je denní práce s notebookem součástí vaší práce? Odpověď je velmi jednoduchá. Pořiďte si speciální brýle proti modrému světlu https://www.luxbryle.cz/36-proti-modremu-svetlu.

práce na notebooku

Speciální brýle jsou navrženy tak, aby filtrovali množství modrého světla, které dopadá na vaší sítnici. Přirozené modré světlo ze slunce je zdraví prospěšné. To umělé, které vytváří všechny obrazovky, již nikoliv. Možná se vám stalo, že jste po náročném pracovním dni nemohli usnout. Nebo jste nemohli usnout po dlouhém celovečerním filmu. Je prokázáno, že modré světlo blokuje v těle výrobu melatoninu, který tělo připravuje na fázi spánku. Proto se doporučuje, nedívat před spánkem minimálně hodinu na televizi. Tělo se tak snáze připraví na spánek a ten bude kvalitní a ničím nerušený.

sluneční záření

Nejvíce brýle využijete při práci s počítačem. Ať už pracujete denně nebo vám počítač slouží jen pro zábavu, rozhodně byste si při výskytu řady problémů měli svůj zrak chránit. Pokud si zvyknete brýle používat při každé práci na počítači, vaše oči vám poděkují. S chytrými telefony přišlo sice zjednodušení našeho každodenního života, ale nesou s sebou opět zdravotní riziko. Mobil používáme denně i několik hodin a z displeje na nás září opět škodlivé modré světlo. Brýle proti modrému světlu tedy využijete i při práci s mobilním telefonem. V neposlední řadě lze brýle doporučit milovníkům televizních pořadů a především lidí starších generací, kteří si právě televizí krátí dlouhou chvíli.

Výhodou těchto brýlí je, že existuje dioptrická i nedioptrická varianta. Jestliže nosíte dioptrické brýle, jednoduše si nechejte vyměnit skla s filtrem modrého světla. V opačném případě si pouze zakoupíte brýle proti modrému světlu, které se vám budou líbit a budou vám i slušet.