Proč je montáž betonového plotu tak finančně náročná

Každý, kdo vlastní nějaký pozemek, ví, že rozhodně není na škodu si jej oplotit. Samozřejmě existují výjimky, avšak ve většině případů rozhodně neprohloupíte, pokud kolem něj postavíte plot. Nejenže tím zabráníte vstupu nezvaných návštěvníků, ale také vám pomůže udržet děti či domácí zvířata ve vytyčených hranicích.

Otázkou tedy zůstává, z jakého materiálu si plot postavit. Možností je poměrně dost, avšak zdaleka ne všechny jsou vždy vhodné.

betonp1

Tou nejpoužívanější je pletivo, a to především z důvodu své nízké ceny a snadné instalace. Na druhou stranu nepředstavuje pro případného zloděje zvlášť velkou překážku, a navíc zrovna nepomáhá pocitu soukromí.

Oblíbené je také dřevo. To už je náročnější, avšak má tu výhodu, že si můžeme postavit takový plot, jaký chceme. Pokud toužíme vidět ven, můžeme mít mezi jednotlivými plaňkami větší mezery. Pokud chceme soukromí, lze je přidělat těsně k sobě.

Posledním materiálem, o kterém je nutno se zmínit, je beton. Je fakt, že montáž betonového plotu Montazmpc.cz je zdaleka ze všech nejdražší. To platí jak v případě, že si jej budete stavět sami, tak i pokud si na tuto práci někoho najmete. A má to samozřejmě svůj důvod.

betonp5

Tím prvním je samotná cena materiálu. Je totiž nutné si také říci, že je ho často potřeba mnohem víc, než u předchozích případů. Navíc je beton nutné namíchat, což také není zadarmo.

Pak tu máme potřebné zařízení. Tím může být míchačka, lopata, zednická lžíce a mnohé další. A ačkoliv někteří lidé je skutečně mají doma, často je potřeba si je koupit či vypůjčit.

Dále zde máme samotnou práci. Ta je fyzicky i časově mnohem náročnější. Je totiž potřeba vykopat základy, umíchat beton, nalít jej do formy a vše dát dohromady. A pokud nebudete chtít prostou zeď, pak si vše ještě prodraží.

Je však pravdou, že pokud se vše dobře provede, výsledek rozhodně stojí za to, a stane se ozdobou vašeho domu.