Milovaná zvířata

Jsem opravdu velká milovnice zvířat. A kdyby to všechno bylo jenom na mě, tak bych pracovala jenom v nějakém zvířecím útulku nebo třeba v zoologické zahradě anebo bych prodávala třeba krmiva pro zvířata. A tohle byla taky moje první brigáda. Když jsem začala nastupovat do prvního ročníku střední školy ekonomické, tak jsem šla na brigádu. A nešla jsem někam jinam než do Chovenky, kde se prodávala malá zvířata a také krmivo pro zvířata. Byla jsem opravdu sedmém nebi, protože práce se zvířaty a taky jejich krmivem mě opravdu hodně bavila. A nedokázala jsem si představit, že bych třeba byla v obchodě, kde byli všichni moji spolužáci.

Smutné psí oči.

A nebavilo mě prodávat v obchodě třeba například kosmetiku nebo oblečení a už vůbec ne potraviny. A už vůbec se nedokážu vidět tam, kde se prodávají potraviny, vůbec se mi to nelíbí, a navíc jsem vegetarián, takže kdybych měla prodávat maso nebo párky, tak bych se zbláznila. Raději prodávám roztomilá zvířátka, i když ani tohle se mi nelíbí. Protože podle mého názoru by se zvířátka měla jenom adoptovat, protože je tolik opuštěných zvířátek, že mi z toho puká srdce. Já mám z útulku dva psy a jednu kočku, takže vám klidně svědomí, že i já jsem pomohla třem životům poskytnout krásný a láskyplný domov.

Nejlepší přítel člověka je pes.

A musím uznat, že u mě se mají zvířata vždycky opravdu královsky. Mají všechno, co potřebují, a ještě nějaký luxus navíc. Jsem taky taková, že když se cítím osamělá nebo jsem smutná, tak s obklopím svými třemi zvířaty a musím říct, že to opravdu hodně pomáhá, protože se cítím více klidná a taky odpočatá. A zvířata mají opravdu pozitivní energii, která působí velmi kvalitně a pozitivně na člověka, takže každý člověk potom bude se cítit zdravější a více klidnější. A tohle není jen můj výmysl, ale je to taky vědecky prověřeno, že zvířata jsou jako antidepresiva.