Kvůli zdražování hypoték se lidé obrací jinam

Zdražování hypoték znemožnilo většímu procentu lidí dosáhnout na hypotéku, a těm, kteří už ji mají, to v mnohém zavařilo. Právě proto se čím dál víc lidí obrací na konkurenci v podobě nebankovních společností, které mají dostupnější hypotéky, a pomáhají lidem řešit závažné finanční problémy. Nebankovní hypotéka se tak stává oblíbeným pojmem všech, kteří už nezvládají bankovní podmínky.

papírové bankovky

Americká hypotéka

Dalším velmi oblíbeným pojmem, jak v oblasti spotřebitelských, tak i v oblasti podnikatelských úvěrů, je americká hypotéka. Jedná se totiž o druh úvěru, který lze použít na cokoliv, bez dokládání účelu. Spousta lidí jej pak v nelehké době používá jako řešení finanční krize v podobě hrozící exekuce, refinancování, či konsolidace půjček. Tuto hypotéku nabízejí jak bankovní, tak i nebankovní společnosti, a její podmínky jsou pro mnoho lidí ideální. Například v případě Moravského hypotečního centra můžete získat tento typ úvěru s úrokem už od 4% p.a., pokud nemáte žádné záznamy v registru. Pokud je ovšem máte, nemusíte se bát, že by vám úvěr nebyl poskytnut, pochopitelně se však úrok navýší od 7% p.a.

kalkulačka a propiska

Ověřování příjmů

Ačkoliv podmínky pro získání hypotéky u nebankovní společnosti nejsou zdaleka tak náročné, jako je tomu v případě banky, bude potřeba doložit, že máte z čeho splácet. Postačí však doložit potvrzení o příjmech za poslední čtvrtletí. Zatímco v bance nedosáhnete na hypotéku, pokud nejsou vaše příjmy skutečně nadprůměrné, nebankovní společnosti postačí takové, které dokazují, že zvládnete splácet.

Odejít jinam?

Může se stát, že se časem vaše finanční situace zlepší, a vy se rozhodnete vrátit se svým úvěrem do banky. To není žádný problém, a nebankovní společnosti v tomto nikomu nebrání systémem nesmyslných poplatků a dodatků. Jejich jednání je nad míru lidské, a právě proto si je lidé tolik oblíbili.