Jak připravit bazén na konec sezóny

Máte na zahradě bazén? Pak vás čeká spoustu krásných letních dní, které si budete moci užívat příjemným osvěžením a plaváním ale zároveň vás také čeká důležitá péče o vodu a o bazén jako takový. Kromě samotné péče o bazénovou vodu během letní sezóny vás také bude čekat péče posezónní.
S posledními letními dny je tak potřeba už s předstihem pomýšlet na to, jak váš zahradní bazén připravíte na nadcházející zimní sezónu. Až teplota vody ve vašem bazénu klesne pod 15 °C, pak je ten nejlepší čas na potřebnou péči o bazén a vodu v něm. Nejlepší a poctivou přípravou na nadcházející sezónu si zajistíte do další sezóny kvalitní a čistou vodu ve vašem bazénu. Důkladná péče vám také sníží následné náklady při započetí další letní sezóny a také vám ušetří spoustu starostí a práce.
zahradní domek
Vybavte se kvalitními přípravky pro zazimování vašeho zahradního bazénu
Abyste byli dokonale připraveni na ukončení letní sezóny a mohli jste tak váš bazén zabezpečit a připravit na zimu, nutná je nejprve důkladná a pečlivá kontrola bazénových stěn a zbavení vody všech nečistot a řas.
Potřebovat ale také budete důležité chemické přípravky, které budou během zimní sezóny udržovat vodu v čistotě. V nabídce tak najdete speciální přípravek zazimovač, který je nezbytnou součástí péče o vodu během období, kdy bazén nebudete přes zimu používat. K dispozici je v různých objemech tak, abyste mohli vybrat ten pravý podle velikosti vašeho zahradního bazénu. Důležité je dodržovat správné dávkování přípravku.
dívka u bazénu
Tento přípravek působí během celé zimy v bazénové vodě a zajišťuje tak její čistotu a kvalitu.
Po aplikaci tohoto speciálního přípravku už stačí jen zabezpečit váš zahradní bazén krycí plachtou a pak už se jen můžete těšit na následující sezónu, ve které si budete moci parné léto užít v křišťálově čisté vodě ve vašem bazénu.