Patice 2GX13 se nejčastěji vyskytuje v kruhových zářivkách

Současné vymoženosti kompaktních zářivek

Kompaktní zářivky dnes zažívají pomyslný comeback, po velkém útlumu z konce minulého století se opět dostávají do popředí zájmu. Způsobily to mnohé výrobní inovace a technologické změny v konstrukci předřadníků, napájecích zdrojů, výplní trubic a luminiscenčních vrstev.
světla v obývacím pokoji

Kruhová zářivka

Dnešní technické možnosti strojírenské a sklářské výroby umožňují konstruovat takové tvary svítidel a světelných zdrojů, o jakých se nám před dvaceti lety ani nesnilo. Velké oblibě se těší zejména kompaktní zářivky neobvyklých tvarů trubic, zvláště ohýbané do tvaru elipsy nebo kruhu, s paticí 2gx13 https://www.lightpark.cz/kruhove-zarivkove-trubice/?par=delka|14,delka|27.
svítidla pokoj

Jsou to více směrová svítidla s poměrně značným měrným výkonem a tak mohou posloužit na různých místech jako centrální nebo rohové osvětlení, např. na chodbách, schodištích, v kuchyních, obývacích pokojích a v pracovnách. Podání barev je v široké škále bílého světla, lze tedy volit teplé odstíny pro odpočinek anebo chladnější k osvětlení pracovních ploch. Uplatnění najdou i v kancelářích, v průmyslových objektech, v obchodních centrech, v ubytovacích zařízeních typu hotelů a penzionů atd.

Nejčastěji se prodávají v patici 2GX13 s vyššími příkony od 22 do 60 wattů, méně častá je pak patice G10Q
osvětlení místnosti

Výhody tohoto typu osvětlení

Vysoký jas a světelný tok a stabilní rovnoměrné světlo po celé ploše místnosti – zaoblená trubice do tvaru kruhu vydává velmi příjemné umělé světlo všemi směry rovnoměrně, aniž by osvětlené předměty byly pokryty stínem. Světlo je dokonce příjemnější než u lineárních zářivek, zvláště teplé odstíny navozují příjemnou relaxační atmosféru, aniž by bylo nutné opatřit svítidlo krytem. K tomu také přispívá vysoký index podání barev Ra, zhruba 85. Výhodou je možnost stmívání, s využitím u obou typů předřadníků, tedy jak ovládaných elektronikou, tak i elektromagnetickou indukcí.