Co potřebujete pro cvičení doma?

Současná doba je velmi těžká. Všechny posilovny i fit centra jsou z důvodu nařízení vlády zavřené. Pro mnoho obyvatel tak nastal problém – jak se teď budou udržovat v kondici? Především ti, kteří mají sedavou práci, pravidelný pohyb potřebují, a kdyby se přestali hýbat, nejen že by nakynuli a přibyli na váze, ale zároveň by i zlenivěli a zkrátili se jim svaly. Pokud tedy ani vy, s cvičením nechcete přestat a chcete se nadále udržovat v kondici, musíte zkrátka cvičit sami a doma! My vám dnes poradíme, jaké základní náčiní budete potřebovat – a věřte, nejedná se o žádné drahé položky.

cvičící žena

První, a zároveň nepostradatelnou věcí, je podložka na cvičení. Díky ní bude cvičení nejen pohodlnější, ale i bezpečnější! Pokud se vím to zdá jako zbytečnost, jste na omylu. Podložku totiž využijí nejen ženy cvičící jógu, ale i muži cvičící s činkami nebo dělající sklapovačky. Zkrátka, využití je široké. Cvičení na zemi bude tak nejen pohodlnější, ale i bezpečnější. Podložky jsou totiž protiskluzové, riziko zvrtnutí kotníku nebo zlomení končetiny, se tak výrazně snižuje.

Další nezbytně důležitou věcí je kvalitní obuv – samozřejmě s protiskluzovou podrážkou. Jak již bylo výše naznačeno, bezpečnost musí být vždy na prvním místě. Dbejte tak na to, abyste při cvičení měli vždy pevně staženou nohu a riziko úrazu bylo co nejmenší.

žena cvičící jógu

Taktéž během domácího cvičení určitě oceníte nafukovací míč. Jedná se o ideální pomůcku, která rozšíří možnost cvičení. Budete moci dělat více cviků a posilovat pohodlněji. Navíc se jedná o perfektní, která pomůžu během závěrečného uvolňování svalů. Nafukovací míč má navíc i další využití – můžete jej použít místo židle k počítači. Taktéž pokud přijde návštěva, snadno vám nahradí jednu židli.

Během domácího cvičení taktéž oceníte jistě i činky – a to jak muži, tak ženy. Pokud se cvičením teprve začínáte, můžete je nahradit plnými plastovými lahvemi.