Bez čeho se v šatníku neobejdete

Ženský šatník může připomínat celou řadu věcí. Nepřehlednou a nebezpečnou džungli. Pedantsky uspořádané a uklizené pracoviště před návštěvou hlavního vedení. Nebo například kubistickou malbu, u níž nemáte tušení kde začíná či končí a k čemu vlastně slouží.
Vzhledem k tomu, že každá žena je jiná, lze očekávat, že její šatník bude nejspíše trochu odpovídat nejen jejímu vkusu, ale také osobnostním vlastnostem.
regál na kalhoty
Existují však určité prvky – takové záchytné body – v nichž se většina ženských šatníků shoduje. A Proč? Protože ženy vědí, že bez některých základních kousků oblečení se jednoduše neobejdou.
Které kousky oděvů tak lze nejčastěji nacházet v šatnících českých dam?
 
1.       Džíny – vlastnit alespoň jedny „rifle“ je běžný standard, ne-li doslova povinnost. Od původně pracovního oděvu tento typ oblečení prošel značným vývojem a dnes je možné si jeansy obléct na každou alespoň trochu neformální akci či setkání. Proto džínům říkáme jasné ano.
2.       Bíle tričko – bílá láka ženy všech generací a konfekčních velikostí, ačkoli samozřejmě ne všechny si mohou dovolit zakoupit stejný střih topu či trička. Ale musejí jeho konkrétní vzhled volit na základě předností a nedostatků vlastní postavy. Bílá má kromě jiného tu výhodu, že v ní nebývá tolik nápadné, když se žena potí. Proto na léto jako dělaná a alespoň jedno bílé tričko určitě naleznete také ve svém šatníku.
3.       Černý nátělník – na rozdíl od elegance bílého topu je černý nátělník určen zejména k zakrývání nedostatků postavy, tedy k vizuální korekci ženských křivek. Z tohoto důvodu je u žen oblíbený a málokterá dívka či dáma nevlastní alespoň jeden jeho exemplář.
4.       Tělové lodičky – případně též elegantní botky jiného typu (střevíčky a další). Přirozenost tělové barvy je lákavá a decentní možnost, jak upoutat pozornost na jiné části oděvu. Proto by neměly tělové botky scházet v šatníku (tedy spíše botníku) žádné dospělé ženy.
bílý klobouk
5.       Pashmina či jiný šál – šátky a šály jsou skvělé pro svou mnohovyužitelnost. Kromě pocitu zahřátí nám mohou dopřát iluzi soukromí, dokáží zakrýt nejrůznější drobnosti na obličeji či dekoltu (jako například drobný pupínek na bradě, o němž nechceme, aby byl ostatními viděn) s celkově je s nimi možné dotvořit celý vzhled zvoleného oděvu. Jejich multifunkčnost je skutečně ohromující a ženy jí dokážou pouze málo odolávat. Proto i pašmíny či jiné elegantnější typy šátků a šál jsou běžnou součástí šatníků Češek.